طراحی سایت سفارشی یا طراحی قالب اختصاصی چقدر در طراحی سایت و شروع کسب و کار اینترنتی اهمیت دارد. تفاوت قالب سفارشی با رایگان و پرمیوم در چیست. همراه آکادمی ایتروز با بررسی طراحی سایت سفارشی . طراحی قالب سایت بخش مهمی از سایت است که تاثیر مستقیم بر روی کاربر دارد. زیبایی قالب سایت و کاربرپسند بودن آن می تواند مخاطب را سمت هدفی خاص هدایت کند و یا برعکس می تواند آن را از ادامه راه مایوس نماید. تمام این موارد شامل فاکتورهایی مانند سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو ، بهینه سازی سایت برای کاربر و استفاده از تکنولوژی های کدنویسی و برنامه نویسی روز دنیا است که با پیاده سازی آن در سایت می توان کاربر را جذب سایت نمود. برای طراحی سایت حرفه ای و کاربردی نیاز به تفکر و پیاده سازی طرحی زیبا و کاربرپسند است همراه با مواردی که در بالا به آن اشاره شد.

طراحی سایت سفارشی

طراحی سایت سفارشی با توجه به نیازها ، امکانات و گرافیک اختصاصی طراحی می گردد. قالب سایت سفارشی از ابتدا کدنویسی شده و اگر همراه با سئو باشد آن کدنویسی بدون خطا و مطابق با استانداردهای سئو طراحی می گردد. بیشترین تاثیر سئو در قالب های اختصاصی را در مطلب تفاوت قالب پرمیوم و طراحی سایت سفارشی به صورت کامل توضیح داده ایم. چندین مزیت طراحی قالب اختصاصی را بررسی می نمایم.

سرعت سایت

سرعت سایت در قالب های اختصاصی با توجه به امکانات استفاده شده در آن با توجه به پلتفرم های دیگر بسیار بالا می باشد. از آنجا که کدنویسی و اسکریپت ها تنها برای نیاز نوشته شده اند و از کدنویسی اضافه و غیر ضروری استفاده نشده همین امر سرعت سایت را افزایش می دهد. قالب سایت ایتروز به صورت سفارشی طراحی شده این سایت به دلیل تخصصی بودن در زمینه تجارت آنلاین توسط اسکریپت هایی در حال تحلیل و بررسی است با اینکه این اسکریپت ها در سایت های معمولی نیاز به استفاده نیست اما همانطور که در تصویر زیر مشاهده می فرماید با اینکه در صفحه اول از تصاویر ، گرافیک ، فرم و… استفاده شده اما سرعت بارگذاری سایت 1 ثانیه و 97 صدم ثانیه است.

سرعت سایت ایتروز

اگر به بخش های سایت مراجعه بفرماید می بینید سایت ایتروز دارای بخش های مختلف با طراحی های گوناگون است اما استفاده از آخرین متد روز دنیا در کدنویسی ، برنامه نویسی باعث شده سرعت سایت مورد قبول باشد حتی می توان سرعت آن را به زیر یک ثانیه کاهش داد.

سئو سایت

در قالب اختصاصی طراحی سایت سفارشی طبق درخواست کارفرما می توان سئو سایت را در بهترین حالت و بیشترین تاثیر افزایش داد. زیرا سایت از ابتدا نوشته می شود و می توان آن را طبق استاندارد کدنویسی و برنامه نویسی کرد. همانطور که در امتیاز دهی سایت معتبر whois.domaintools.com مشاهده می فرماید رتبه سئو سایت ایتروز از 100 رتبه 99 درصد را به خود اختصاص داده. یعنی می توان نتیجه گرفت سایت ایتروز تمام فاکتورهای سئو را دارا می باشد.

بررسی سئو سایت ایتروز

برای سایت های رقابتی و کسب و کارهایی که می خواهند در فضای مجازی کسب و کار خود را گسترش دهند سئو شدن سایت، رتبه گرفتن در موتورهای جستجو  و کاهش رتبه در الکسا هائز اهیمت است. طراحی سایت سفارشی همراه با سئو می تواند تاثیر بسزایی در این رابطه باشد.

طراحی قالب سفارشی برای سی ام اس ها

سی ام اس ها هسته هایی قوی برای اهداف خاص پیاده سازی شدند از معروف ترین آنها در حوزه تولید محتوا می توان به وردپرس و جوملا اشاره نمود. از آنجایی که خود سی ام اس ها اسکریپت هایی به سایت اضافه می کنند که باعث کاهش سرعت آن می شود و همچنین استفاده از افزونه ها هم اسکریپت های دیگری را به قالب اضافه می نماید اگر قالب طراحی اختصاصی نشده باشد سرعت آن بسیار کند است. اما با طراحی سایت سفارشی برای سی ام اس ها و روش های سئو مخصوص سی ام اس ها می توان سرعت آنها را تا حد زیادی افزایش داد.

طراحی قالب سفارشی برای فریم ورک ها

حرفه ای ترین نوع طراحی سایت سفارشی طراحی قالب اختصاصی برای فریم ورک است زیرا فریم ورک ها از امنیت بالایی برخوردارند و هسته ای سبک و امن را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند. ضریب امنیت در فریم ورک ها بیشتر از سی ام اس بوده و قابلیت های بیشتری را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد. استفاده از فریم ورک های اختصاصی و اپن سورس می تواند یکی از دلایل امنیت بالای آن سایت ها باشد.

برای طراحی قالب سایت و امکاناتی تخصصی نیاز به طراحی سایت سفارشی بر روی فریم ورک می باشد در غیر این صورت می توان آن قالب را بر روی سی ام اس ها پیاده سازی نمود. مهمترین تفاوت طراحی سایت سفارشی بر روی فریم ورک و سی ام اس امنیت و هزینه طراحی و برنامه نویسی آن است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و طراحی سایت سفارشی با بخش تماس با ما ایتروز در ارتباط باشید.

 

منبع » آکادمی ایتروز