ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی ترین روش های بازاریابی و تبلیغات در تجارت آنلاین به شمار می رود. ایمیل مارکتینگ یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی و بازاریابی در تجارت آنلاین به حساب می آید. در ادامه می خواهیم شما را با ایمیل مارکتینگ , ساختار و روش های استفاده آن آشنا سازیم.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ارسال انبوه محتوا , تصویر , ویدئو , لینک و… در قالب ایمیل برای مخاطبان را ایمیل مارکتینگ می گویند. محتوای ایمیل می تواند شامل کدهای اچ تی ام ال و یا ساده ارسال شود. برای شروع لازم است به چند نکته توجه داشته باشید.

می خواهید از خدمات سایت های سرویس دهنده ایمیل مارکتینگ استفاده کنید؟
می خواهید خودتان ایمیل ارسال کنید کنید؟
انتخاب هر یک از گزینه های فوق نحوه کار را تغییر می دهد و ما قصد داریم هر دو روش را توضیح دهیم. اما چند نکته در هر دو روش یکسان است

مقیاس

بهتر است در ابتدا مشخص کنید مقیاس تبلیغات شما چقدر وسیع است. بازار هدف شما و یا اطلاعاتی که می خواهید معرفی کنید شامل چه کشورهایی می شود.

جمع آوری

بازار هدف ایمیل تبلیغاتی کدام دسته از افراد جامعه هستند پس نیاز به جمع آوری دایرکتوری برای بازار هدف خود دارید.

لیست

جمع آوری لیست ایمیل های مقیاس پذیر شده و در دایرکتوری قرار داده شده قدم نهایی قبل از انتشار ایمیل می باشد. حال که نقاط مشترک مشخص شد دو روش بالا را بررسی می کنیم.

می خواهید از خدمات سایت های سرویس دهنده ایمیل مارکتینگ استفاده کنید؟

در این روش کار بسیار ساده است چون شما از سرویسی استفاده می کنید که در آن همه چیز برای شما آماده می باشد.

ایجاد حساب در سایت سرویس دهنده ایمیل مارکتینگ
انتخاب پلن مورد نظر با توجه به مقیاس تبلیغ
انتخاب دایرکتوری بازار هدف
طراحی و تولید فایل ساده یا اچ تی ام ال
ارسال ایمیل انبوه در زمان مورد نظر
مزیت استفاده از سرویس دهنده ها

سرعت در انجام کار یکی از مزیت های اصلی در استفاده از خدمات سرویس دهنده های ایمیل مارکتینگ می باشد.

معایب استفاده از سرویس دهنده ها

مهمترین عامل موفیت در ایمیل مارکتینگ استفاده از دایرکتوری های به روز و اسپم نشده است تا تبلیغ شما دیده شود و در اسپم قرار نگیرد زیرا در صورت اسپم شدن نمایش آن به صورت چشمگیری کاهش می یابد. جمع آوری دایرکتوری های به روز نیاز به صرف زمان و هزینه زیاد دارد بنابراین سایت هایی که دایرکتوری های به روز دارند هزینه ارسال ایمیل انبوه در آنها گران است که خوب این هزینه در برابر ارائه دایرکتوری به روز مناسب می باشد اما در نگاه اول و بدون داشتن اطلاعات به نظر مخاطب هزینه ارسال ایمیل گران می آید.

نکته این است چگونه متوجه شویم سرویس ارائه دهنده خدمات ایمیل دایرکتوری به روز دارد زیرا از قیمت پلن ها نمی توان این نکته را دریافت. از چند طریق می توان حدس زد دایرکتوری ها چقدر معتبر هستند

مشاهده مشتری های سرویس دهنده
مشاهده قدمت و رنک سایت سرویس دهنده
مشاهده نظرات کاربران در رابطه با سرویس دهنده
نکاتی است که تا حدودی می تواند کیفیت خدمات را توجیه کند.

می خواهید خودتان ایمیل ارسال کنید کنید؟

اگر می خواهید خودتان ایمیل ارسال کنید راه سختی را در پیش گرفته اید اما شاید تفاوت قیمت در مقایسه با استفاده از خدمات سرویس دهنده ها انگیزه شما برای تداوم و ادامه در ارسال ایمیل باشد. اگر می خواهید خودتان ایمیل ارسال کنید و مقیاس تبلیغات خود را مشخص کردید با ایتروز همراه باشید

جمع آوری ایمیل

برای جمع آوری ایمیل نیاز به اینترنت با سرعت خوب – کامپیوتر و نرم افزار جمع آوری ایمیل دارید. پس از تهیه سه مورد می توانید ایمیل های مورد نظر را جمع آوری نماید.

ارسال ایمیل انبوه

برای ارسال چندین راه وجود دارد اما نقطه مشترک تمامی آنها تهیه سرور است. از قدیم شرکت های خدمات سرور و هاستینگ بر روی ارسال انبوه ایمیل حساسیت نشان می دادند و اگر تعداد زیادی ایمیل از طرف شما ارسال می شد هاست یا سرور را مسدود می کردند امروزه هم همین حساسیت ادامه دارد بنابراین شرکتی را انتخاب نماید تا برای ارسال ایمیل انبوه حساس نباشد.

پس از تهیه سرور برای کارایی بهتر و جلوگیری از اسپم شدن نیاز دارید سیستم عامل کریو را روی سرور نصب و کانفیگ لازم را برای ارسال ایمیل انبوه انجام دهید. این سیستم عامل کریو و کانفیگ مربوط تا حد زیادی از اسپم شدن ایمیل جلوگیری می کند.

خوب پس از نصب کریو و کانفیگ آن نوبت به استفاده از تنظیمات SMTP از طریق نرم افزار ارسال ایمیل می باشد

در آخر لیست جمع آوری شده را همراه متن تبلیغ به نرم افزار دهید و از طریق سرور شروع به ارسال ایمیل نماید.

مزیت ارسال ایمیل انبوه از طریق خودتان

هزینه اش در مقابل با استفاده از سرویس سایت های خدمات ایمیل قابل مقایسه نیست.

معایب ارسال ایمیل انبوه از طریق خودتان

نیاز به دانش فنی دارد

در پست های بعدی به طریقه ارسال ایمیل انبوه از طریق خودتان همراه با معرفی نرم افزار ها و آموزش های تصویری خواهیم پرداخت.

منبع » وبلاگ ایتروز